Ana Sayfa Şanlıurfa Hakkında Yarışma Hakkında İletişim Linkler ve Sponsorlar

BASINA VE KAMUOYUNA


                     Bu yıl 5.sini düzenlemeyi düşündüğümüz Ulusal ve Uluslararası bin’e yakın atletin katılımını beklediğimiz. 5.Göbeklitepe Yarımaratonu & 10K Koşusu, Yüksek Seçim Kurulunun 1 Kasım 2015 Pazar günü Seçim kararı nedeniyle iptal edilmiştir.

                      

                     Şu ana kadar 400 kişinin müracaat ederek katılım ücretini yatırıp ve birçoğunun uçak biletini aldığı organizasyonumuzu Seçimin etkilemesi Ülkemizdeki koşu camiasında üzüntüyle karşılandı. Şanlıurfa Valiliği , Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi , Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşarak verdiği karar neticesinde böylesi büyük ve ciddi organizasyonların gününde yapılamadığı taktirde prestijinin düşebileceği ve koşu katılımcılarının aylar öncesinden planlama yapması dikkate alındığında 5.Göbeklitepe Yarımaratonu & 10K Koşusunun 2015 yılı içinde iptal edilmesi uygun görülmüştür.

                      Aynı koşunun 6 Kasım 2015 Pazar günü aynı yerde ve saatte yapılması için Türkiye Atletizm Federasyonuna müracaatta bulunulmuş olup, federasyonun  2016 yılı Faaliyet takviminde yer almasının ardından www.sanliurfayarimaraton.com adresinde kayıtların yeniden açılacağını daha önceki kayıtların ise geçerliliğini koruyacağı Şanlıurfa Atletizm İl Temsilcisi Ö.Faruk Kesik tarafından bildirilmiştir.

                     Elimizde olmayan bu aksaklıktan dolayı tüm koşu dostlarımızdan ve katılımcılarımızdan ayrıca bizi destekleyen kurumlardan tertip komitesi adına özür dileriz. 08.09.2015


                                                                                                         Ö.Faruk KESİK

                                                                                                         Göbeklitepe Yarımaratonu

                                                                                                           Yarış Direktörü